| Jipa95 a întrebat:

Imi puteti recomanda un service in Bucuresti unde pot schimba si eu cat mai ieftin geamul unui S7 edge? ( nu si displayul, geamul )

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Nu se poate schimba sticla la s7 edge.
Sticla vine impreuna cu displayul din fabrica. Asa este de la s6 edge in sus, inclusiv s8.
Se pot face si chinezarii (se vand si sticle separat) dar nu sunt originale, apar probleme cu touchscreenul, apar puncte albe pe ecran si orice picatura poate intra pe display.
Un prieten a facut asa si iarna la -10 grade cu telefonul in buzunar s-a aburit ecranul inauntru.
Nu ai ce sa faci la telefoanele de genu' in ziua de azi, ele vin impreuna cu displayul. poti sa te uiti pe internet sa vezi ca intre display si sticla nu este doar adeziv, sunt mai multe folii unde reprezinta ecranizarea de touchscreen sau ceva de genu', sincer nu stiu sa iti explic ca nu m-am interesat, dar oricum nu poti schimba doar geamul.
Cel mai scump la un telefon este displayul si nu stiu daca se mai merita sa il faci.
Succes!