| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, la un telefon cănd incerc să scriu ceva apare "ok gogle " tastare vocala adică si nu se inchide şi cănd ii dau "X". Am incercat sa intru in setări sa dezactivez dar degeaba nu ma lasa să dezactivez, am mai încercat si de pe browser-ul Google să intru in setări si nu a mers. Cum pot face sa dezactivez tastarea vocală că nu îmi dau seama?

2 răspunsuri:
| Miguel12999 a răspuns:

Du.te in setari la google, la sync and google devide, la ultima si vezi daca ai tap to search ON

| Bizon95 a răspuns:

Du-te in setari la keyboard (tastaturi) si scoate ok google de acolo