| SaraaaLove a întrebat:

Heii TPU.
Ca la orice telefon ' Samsung ' sau alte firme, eu am casuta vocala. Si as vrea sa nu o mai am, si sa nu imi mai apare de la VOX 'Apeluri Nepreluate. '.
E am telefon Samsung Galaxy Ace Duos.
Stiti cumva cum pot sa dezactivez casuta vocala si mesaje de la Vox?
Si mai am o problema, cand trimit mesaje imi da inapot mesaj cu ' livrat ' si nici pe aceasta nu stiu sa o dezactivez. Am incercat sa gasesc la setari dar nu am gasit.

3 răspunsuri:
| EUReKa a răspuns:

Intra in setari, la call si ai acolo, redirectionare [call divert] si ii dai cancel la "all calls", pe Nokia era un cod care facea asta

| SaraaaLove explică (pentru EUReKa):

Asta este pentru nu a mai primi mesaje de la VOX cu apeluri nepreluate?

| EUReKa a răspuns (pentru SaraaaLove):

Asta a-r trebuii sa nu mai redirectineze apelul spre casuta vocala