| andrei0465 a întrebat:

Salutare toata lumea,
Am si eu o problema cu OBS-ul (Open Broadcaster Software) imi filmeaza in lag, cand filmez desktopul si cand filmez un joc. Va rog ajutati-ma, uitati ce PC am:

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6400 @ 2. 13GHz 2.13 GHz
Memorie Instalata (RAM): 4, 00 GO (2, 94 GO utilizabile)
Tip sistem: Sistem de operare pe 64 de biti

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Tu stii macar systemul minim pentru a filma cu OBS?
Procesor slab si rami putini nu stiu placa video macar sa ai 2Gb ca sa poti filma fara probleme.

Rami (Cand filmezi consuma OBS in jur 1-3Gb Ram in functie de revolutie si setarile facute).
Minimul este de 8Gb Ram sa nu ai probleme.
Procesorul este cel mai slab 4Gb Ram mai ziceai ca consumai 1-2Gb la OBS sau la Procesor 2. 13Ghz 2 nuclee, procesorul face lagul nu tine pasul.

PS:Fa-ti un upgrade la sistem daca vrei sa filmezi cu OBS.