| deleroK a întrebat:

Salutare TPU, am nevoie de ajutor (DOAR PENTRU CEI CE SE PRICEP IN IT) va rog frumos, cei ce nu stiti nu comentati aiurea.
Am un PC.
Componente (doar cele pe care le stiu)
Procesor - I5 -2500
Placa video integrata
Rami: 4gb
Placa de baze: H61MA-E35 (MS-7740)
Buun, intentionez sa-mi iau o placa video dedicata GTX 750ti, stiu ca sa fie compatibila si sa nu se creeze 'bottleneck' trebuie sa mai adaug 4 rami. Spune-ti-mi va rog daca e compatibila placa video pe care am mentionat-o cu placa de baza si ce model de rami trebuie sa-mi cumpar sa fie combatibili, va rog ajuta-ti-ma, dau funda!

2 răspunsuri:
| deleroK explică:

De mentionat ca am placa dd3 si placa pe care o vr grx 750ti ddr5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii placa de baza, o cauti pe internet si iti arata acolo tot ce poti pune pe ea. Pe websiteul lor iti apare toata informatia.