| zolotovicidragos a întrebat:

Am o mica problema cu pc-ul. Nu imi merge placa video. Am un GTX 1050 ti oc. Pana ieri imi mergea extraordinar de bine pc-ul, dar azi cand am vrut sa il deschid nu imi dadea semnal pe monitor. Cand conectez monitorul la placa de baza, imi porneste cu placa aia integrata de 256mb... Tin sa precizez ca nici ventilatoarele de la placa video nu pornesc. Ma poate ajuta cineva va rog?

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Scoate-o din slot, pune-o la loc (atentie sa fie infipta cum trebuie). Are alimentare separata? Atentie si acolo.

Daca tot nu porneste si ai cum, incearc-o pe alt calculator (ca sa excluzi eventuale probleme la slot sau sursa).

Daca nici asa nu porneste, poti concluziona (cu o probabilitate destul de mare) ca placa ta este defecta. Daca mai ai garantie, stii ce trebuie facut. Daca nu ai garantie ai de ales intre a incerca sa o repari intr-un service bun sau sa iti cumperi alta (a treia varianta fiind sa mergi pe placa on-board dar presupun ca te joci pe PC si nu te satisface aceasta varianta).