| Raul_Raul_1996_k2Yl a întrebat:

Buna seara, mi-am cumparat un gtx 1060 6 gb (la mana a doua)placa porneste, ventilatoarele pornesc dar nu da semnal la monitor/blackscreen. Placa la fostul propietar mergea dupa spusele lui.

Placa mea de baza: M4A87TD ( cam veche)
Si acum vine intrebarea oare sa fie problema de la mine? Si daca nu este, cam cat ar costa o reparatie?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Testeaza pe alt pc. Daca merge nu e de la tine.

| StefanGG10 a răspuns:

1.Incearca sa bagi cablu care intra in monitor la alt port pe placa video.
2. Vezi poate nu e alimentata suficient, ori ai o sursa care nu poate sa o alimenteze, ori nu ai bagat cablu de alimentare bine, ori ai o sursa veche si folosesti un molex, am avut si eu si a trebuit o sursa noua pentru ca nu se alimenta corespunzator.
3. E defecta si ti-a dat teapa, cel mai probabil daca mai avea anunturi cu componente pc este un samsar.
Placa de baza n-are treaba trebuie sa duca.
4. Inca o posibilitate foarte foarte mica dar pe olx totul e posibil ca placa sa fi fost la mining si sa aiba biosul modificat sau sa fie un driver universal presetat pentru mining.
Daca ai nevoie de ajutor da-mi add pe discord Pinguinu#7521