| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cu mouse-ul ps2(mufa rotunda).
Cand il conectez se aprinde ledul rosu dar nu se misca sageata..acest lucru s-a intamplat dupa ce am conectat o tastatura tot in ps2 cu un fir deslipit fara sa imi dau seama.
Ma poate ajuta cineva?
dau funda.happy

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Intrebare tampita, dar ai conectat mouseul la mufa de mouse, si nu cea de tastatura?
Daca da si nu merge, incearca alt mouse, sau ia unul pe USB.

| SuciuFlo a răspuns:

Nu inteleg cum ai reusit sa-l defectezi deoarece mufa de la tastatura intra in slot mov iar mouse-ul in slot verde...iti recomand un mouse pe USB

| yooocosti a răspuns:

Mouse-ul nu a fost conectat la mufa pentru tastatura! pentru ca mouse-ul era deja conectat si mergea, dupa ce am conectat tastatura cu un fir dezlipit nu a mai functionat mose-ul desi led-ul rosu ramane aprins