| SilentDark a întrebat:

Am si eu nevoie de un raspuns cat mai rapid de la cei ce se pricep la componentele PC.

Am gasit de black firiday doua laptopuri Asus x550cc-xx033d si Asus x552LDV-sx1033d si nu stiu pe care sa il iau.

Primul are i7 3537U de 3.1 GHz iar al doilea i7 4510U tot de 3.1 GHz.
Fiind gamer, ma uit mai mult la placa video. Aici vreau sa interveniti voi.

Primul laptop are placa video GeForce GT 720M insa spune ca mai are pe langa ea si un procesor grafic Nvidia. Mai multe detalii despre acest laptop aici : http://www.domo.ro/Laptopuri/Laptop-uri/Notebook_-_Lapto p/Asus/Notebook_Asus_X550CC-XX033D_i7_slash_4GB_slash_50 0GB_slash_2GB

Al doilea laptop are placa video GeForce 820M(N15V-GM) 1 GB.

Care credeti ca se merita mai mult?

Multumesc mult!

1 răspuns:
| superdrago09 a răspuns:

Dupa parerea mea al doilea, are place mai buna!