| TheTimeKiller a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudata. Vreau sa cumpar un laser(pointer) verde ca sa prezint prezentarile mele powerpoint mai bine la liceu. Dar m-am uitat pe internet si costa destul de mult. De ce costa asa mult un laser verde? Adica am avut din ala rosu si costa 5 lei(d-ala chinezesc), nu se gaseste asa ceva si cu culoarea verde? Si daca se gaseste dati-mi un site sau daca stiti un loc in Ploiesti de unde il pot cumpara. PS. daca nu stiti de unde pot cumpara, spuneti-mi macar de ce costa asa scump (50-100 lei)?

3 răspunsuri:
| fabi123 a răspuns:

Da si eu am vrut sa cumpar un laser dincela verde, stiu ca cel rosu era 5 lei si inca tot cam asa este, diferenta dintre cele 2 este ca cel verde are o raza mult mai mare decat cel rosu vreo 700m si de vede perfect, cel rosula 100m i se strica forma.De aceea e mai sump si nu cred ca vei gasi mai ieftin.

| Jok3rS0ul a răspuns:

Si eu am cautat..pana acum cel mai bun care l-am gasit este asta : http://www.bizoo.ro/......-capete-3d Este foarte puternic...eu zic ca merita cei 75 lei!

| ciolandop a răspuns:

Vezi aici http://ereduceri.cabanova.com/laser-puternic.html
Sunt foarte bune o sa fi multumit

Sper sa te ajute