| JohnnY93 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o nelamurire big grin... vreau sa imi achizionez o sursa cu mufa de 24 pini si placa mea de baza are aceea mufa de 20 pini. O sa imi mearga sursa, se potriveste?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I-ati una cu 20 de pini.Sa se potriveasca cu mufa de la placa de baza.Euroscart.De ce vrei cu 24 de pini?

| greyhound a răspuns:

Sursele de regula au mufa 20+4 pini; asigura-te ca cea pe care vrei sa o cumperi e asa si n-o sa ai nici o problema

| ZK a răspuns:

Vezi daca sursa are la mufa posibilitatea de desfacere a mufei in 2
Daca da, atunci se poate.

| JohnnY93 explică (pentru darrio2007):

Nu vreau neaparat de 24 pini, bine ca o pun pe placa de baza cu 20 pini, dar mai am o placa de baza care are mufa aceea cu 24 pini si vreau sa o testez sa vad daca functioneaza

| JohnnY93 explică (pentru ZK):

Am inteles happy.

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnY93):

Poti lua cu 24 pini la un capat si cu 20 pini la celalalt capat.

| JohnnY93 explică (pentru darrio2007):

Adica este un adaptor? thinking

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnY93):

Sunt si adaptoare.Dar am vazut in Carrefour cu 24 si 20 de spini.Cum ti-am scris in raspunsul de mai inainte.