| L1mitless72 a întrebat:

De ce cand doresc sa intru pe anumite site-uri, in loc de acel site primesc acest scris Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to wom2.org. Invalid OCSP signing certificate in OCSP response. (Error code: sec_error_ocsp_invalid_signing_cert)

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.

Please contact the website owners to inform them of this problem.

Stie cineva problema si care este rezolvarea, ofer fundaaaaa!

2 răspunsuri:
| sweetphilosophy a răspuns:

Salut!
Banuiesc ca folosesti Firefox. in cazul asta du-te sus in bara si scrie "about:config" si cauta preferinta numita "security.ssl. enable_ocsp_stapling", dai dublu click si ii schimbi valoarea in "false".
In orice caz, asta iti va micsora oarecum securitatea, asa ca dupa un timp, sa zic 24h, dupa ce site-ul o sa isi revina, te duci inapoi si ii schimbi valoarea in "true" din nou!

Mult noroc!

| TrecAnii a răspuns:

1.Dacă ai mozila du-te sus la bara si scrie "about:config" si cauta preferinta numita "security.ssl. enable_ocsp_stapling", dai dublu click si ii schimbi valoarea in "false".
2. Actualizează-ți data și ora
3.Reinstalează mozilla în caz că nu reușești sau ia-ți alt browser!