| Repar a întrebat:

De curand mi-am instalat CyanogenMod 10 pe telefon, am un Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001). Totul a decurs bine si sunt foarte multumit de cum se misca telefonul acum. Odata cu CyanogenMod pe telefon s-a instalat si o noua versiune de android (4.1.1) JELLY BEAN si acest lucru a fost bine venit. Insa am o problema, cred ca ati mai auzit ca CyanogenMod are o problema cu camera, nu o detecteaza de nici un fel! Am cautat o rezolvare a problemei, insa nu am gasit nimic. Am gasit decat rezolvari a acestei probleme pe alte telefoane, cum ar fi: Samsung Galaxy Mini 2, va las si tutorialul: https://www.youtube.com/watch?v=7TxZiVHZyjo. Cum am mai spus, am gasit pe mai multe modele rezolvarea, dar nu am gasit pentru Samsung Galaxy S Plus GT-I9001! Am si eu acel terminal in care pot da comenzi dar poate ca difera de la model la model, asa ca nu vreau sa imi stric telefonul tocmai acum. Va rog, daca stiti ce trebuie sa fac spuneti-mi si mie. Primul raspuns corect primeste funda! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andyeyes99 a răspuns:

Uite aici:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2581889

Scrie si cum sa il instalezi si cica ar functiona si camera.
Te mai poti uita si pe aici:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-i9000/i9001-development
Sunt o multitudine de soft-uri pentru telefonul tau. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| shannygelu a răspuns:

Eu am pus kit cat 4.2 de la cyanogen si a mers si camera bine deci fa o instalare de android 4.2 kit cat gasesti la ei software ul pe un s1