| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut o partitie noua la PC, si as dori sa descarc un fisier destul de mare (4GB), cum pot face ca viitoarele descarcari sa se salveze in aceea partitie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Google Chrome dai click pe acele trei linii din dreapta sus, apoi pe setari-mergiin jos pana la „afiseaza setariel avansate.Dai in jos pana la Descarcari si in caseta „Locatia de descarcare" scrii unde vrei sa se descarce de acum incolo. De exemplu daca ai facut o noua partitie cu nemele D, scrii D:\

Daca vrei intai faci un folder in partitia D, numit Descarcari si apoi te duci unde am zis si scrii D:\Descarcari

Sau mai simplu dai pe Modifica si alegi de acolo partitia in care vrei tu sa se descarce.

2 răspunsuri:
| Cresto a răspuns:

De unde descarci? Din browser sau alta aplicatie?

| K0sti a răspuns:

Din setarile browserului sau programului de download, ca de aia au setari...
Complicat?