| lovemyname a întrebat:

Sa dau un Nokia N8 nou pe un Samsung Galaxy Mini 2 tot nou si 150 lei diferenta din partea lui?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| wj a răspuns:

Acu depinde de tine de ce vrei... Sunt posesor de N8 si in nici un caz nu l-as da pe galaxy mini 2 si 150 de lei.

Aici ai o comparatie: http://versusio.com/en/samsung-galaxy-mini-2-s6500-vs-nokia-n8

Are ecran mai rezistent, e si el rezistent din cauza carcasei de metal, are harti offline foarte precise, spatiu de stocare mai mare, inregistreaza video format hd 720p cu sunet 5.1, calitatea sunet foarte buna, viteza de download si upload considerabil mai mare, camera de 12mp cu lentile carl zeiss si blitz, si as putea continua.

Dezavantajul N8 este sistemul de operare pentru care nu se gasesc foarte multe aplicatii cum ai gasi pentru android (desi multe aplicatii nu sunt prea ortodoxe si iti monitorizeaza locatia, agenda, mesajele, ce pagini vizitezi, etc).

Asta e doar parerea mea de utilizator N8.

5 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

Da, se merita.

| wj a răspuns:

Vad ca multi zic ca se merita dar fara niciun argument, clar stiu ei bine ce stiu.

Comparand valoarea telefoanelor de noi, 455 lei cel mai ieftin galaxy mini 2, 1000 lei cel mai ieftin N8.
Deci, 455+150=605 lei pe un telefon de 1000 de lei :D
http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-nokia-n8-9106275#all
http://www.shopmania.ro/......0-30609446

| vladelvis a răspuns:

Da,merită Nokia nu prea e la modă, adică simbianul, pe android ai mult mai multe aplicatii de cat pe Nokia store!

| va2311paa a răspuns:

Da se merita deoarece mini doi are procesor bun de 800Mhz cu sistem de operare android v2.3(Gingerbread).Si ai face o afacere foarte buna. Funda?

| Zapacitu007 a răspuns:

Clar,da. Daca reusesti sa mai rupi putin din pret bafta ta. Dar oricum se merita schimbuwinking