| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o intrebare, ca si in titlu de om prost. sunt mai necunoscator de fel in acest domeniu, voiam sa va intreb, daca am conectate la un laptop la usb variate lucruri de exemplu cum am eu, o tastatura, un cooler si un mouse, poate scadea performanta laptopului dat faptul ca curentul se duce si in alte parti? da stiu suna aiurea. Eu asa am observat dar poate mi se pare. de exemplu la jocul pubg daca le am pe toate scoase parca merge cu 5-10 fps mai mult. zic si eu, va intreb pe voi poate ma lamuriti. Multumesc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu din cauza curentului consumat va scadea viteza, ci din cauza ca echipamentele USB trebuie gestionate suplimentar.
Totusi, nu cred sa fie atat de afectata performanta, mai ales ca laptopul este si racit, suplimentar.