| iulianwyy a întrebat:

Salut, am o intrebare. Am un xbox series s si un laptop. Pot conecta xbox-ul la el si sa ma joc jocuri gen PUBG, dar sa controlez din tastatura laptopului si mouse? Ma refer la faptul ca, laptopul meu nu cred ca duce jocul in sine sa il instalez direct pe el, dar xbox-ul da, si as vrea sa vad daca pot folosi avantajul xbox-ului ca sa proiectez si controlez de pe laptop, pentru ca imi e si mai usor sa joc un shooter de pe el. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Portul HDMI de pe laptop e pentru iesire, ca sa poti extinde ecranul pe monitor/tv. Ca sa mearga xbox-ul iti trebuie de intrare, deci un monitor sau tv.