| جيورجيو_كلاوديو_1905 a întrebat:

Salutare tuturor! am si eu o intrebare, cand fac CD-uri cu muzica mp3, si le pun sa cante la masina, dar nu-mi arata cine canta si numele melodiei si am alte CD-uri cumparate, dar la ele arate cine canta si numele melodiei, cum trebuie sa procedez si eu ca sa-mi arate la fel, cand le inscriptionez, folosesc : Windows Media Player

Răspuns Câştigător
| RandomStudent a răspuns:

Melodiile le pui in "cd" (adica in partitia de cd, adica iconita care iti apare dupa ce ai introdus cd-ul "CD-Rom" (sau ceva, nu mai stiu cum aparea exact ca nu am unitate optica)) ca si cum le-ai pune intr-un folder adica le selectezi pe toate si le pui pur si simplu acolo, ele o sa apara "transparente" si vei vedea in stanga folderului ceva cu "Write on disk" ii dai acolo si cand ajungi la parte cu "data cd"(pui date dar nu le poti modifica) "cd-usb" (poti modifica cd-ul) si "mp3-cd" (sau Music-cd) si selectezi pe ultima(music-cd) doar asa iti va merge la masina, iar daca nu iti merge celelalte doua sigur nu merg(ai putea incerca, am incercat eu mai demult si nu mersese)...si vezi ca o sa-ti incapa doar 60 minute de muzica, iar pe dvd-ri este 180 parca.Succes!

3 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Diferența dintre cele cumpărate și cele făcute...

Alea au trecute în fișier autor, producător, numele melodiei...

| dannyel86 a răspuns:

Http://www.mp3tag.de/en/
Acesta e un soft in care poti modifica detaliile fiecarei melodii in parte (metadata) (artist, album).

In tutorialul de mai jos afli pas cu pas cum sa inscriptionezi cd-uri audio care sa contina si informatii despre piese in player-ul folosit in masina.
https://www.hanselman.com/......gBurn.aspx

| RandomStudent a răspuns (pentru dannyel86):

Informatiile melodiilor pot fi modificate si cu Winamp