| FlorinBlondu a întrebat:

Salutare tuturor, am un lapatop cu urmatoarele specs:
Lenovo Ideapad 100-15iBd
Ram 4gb DDR3
Procesor : Intel Pentium 3825 1.9 Ghz
Placa video integrata Intel hd 5500
Placa video dedicata nVidia 920m 2gb
Motherboard Nano 5B6
As vrea sa stiu daca pot face upgrade la procesor si daca da la ce procesor as putea?, Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Upgrade la procesor se poate face doar daca procesorul este in socket identic si BIOS-ul permite upgrade.
Citeste cartea tehnica de la producator!

3 răspunsuri:
| Dlc_Florin_1996 a răspuns:

Poti face upgrade doar daca procesorul nu este integrat pe placa de baza! daca il poti scoate merge schimbat si cred ca ar merge foarte bine cu un i3!

| RAY a răspuns (pentru Dlc_Florin_1996):

Dar unde naiba poate fi procesorul daca nu integrat in placa de baza?

| RAY a răspuns (pentru Dlc_Florin_1996):

Sunt foarte mici sanse sa poti face upgrade la procesor la laptop, ai putea cumpara un ssd