| underground a întrebat:

Intrebarea mea se adreseaza in special celor care au laptop Lenovo IdeaPad y560, versiunea cu procesor Intel i5 si implicit atat cu placa video dedicata (ATI HD5730) cat si cu placa video integrata (Intel) + comutator manual intre cele doua. Cat tine bateria cu placa video dedicata activata si cat tine cu cea integrata activata. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Depinde de cand ai bateria si daca a fost formata corect! intre 30min-1. 5h dar am zis depinde

| underground explică:

Bateria are 6 celule, nu am cumparat inca laptopul, intreb cat ar tine sa stiu daca are rost sa iau unul SI CU placa video integrata pe langa cea dedicata, pentru momentele grele cand sunt departe de o priza.