| somehowOK a întrebat:

Salutari TPU! De ceva timp am o problema cu windows 7. Inainte foloseam windows xp iar dupa ce placa mea video s-a cam stricat putin, am instalat windows 10, deoarece am vrut sa ii testez potentialul ( Acceptabil pe 1 Gb de RAM DDR2 si un procesor Dual de 2.8 Ghz) In ultima luna am tot incercat sa instalez windows 7 deoarece este mult mai usor de utilizat si sunt mai familiarizat cu interfata sa dar, dupa formatarea partitiilor si instalarea filelor, cand pc-ul isi da restart, nu mai continua bootarea. Pur si simplu raman cu black screen dupa care calculatorul isi da restart iar si tot asa. Stie cineva cum pot repara asta?

2 răspunsuri:
| Vlad617 a răspuns:

Incearca sa gasesti un specialist IT, incearca pe forumurile special dedicate pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il duci la un service specializat, sa ti-l faca ei, daca nu iti mai booteaza normal, pentru ca alta solutie nu vad in cazul tau.