| Dudu521 a întrebat:

Samsung a lansat update-ul oficial pentru Samsung Galaxy S2 Plus, android 4.2 JellyBean. Stie cineva daca va fi lansata si varianta oficiala pentru Android 4.4 KitKat, pentru acest Device? Anul viitor sau... nu stiu thinking Multumesc! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Nu cred, o data ce a iesit pe piata s3, s4, s5, urmeaza in curand poate s6, nu cred ca se mai gandesc ei la s2winking doar sa instalezi un custom rom, gasesti pe youtube tutorialewinking

4 răspunsuri:
| Dudu521 explică (pentru RB26DETT):

Tin sa mentionez ca S3 a aparut inaintea lui S2 Plus happy Odata ce anul acesta sau gandit sa faca update la S3 si S2 Plus pentru 4.2, pot spera ca va urma anul viitor inca un update happy oricum multumesc de raspuns happy

| al3xander a răspuns:

Pentru S3 nu va mai fi lansat niciun update si va ramane la 4.3 pentru ca a aparut S3 Neo cu KitKat. pe cei de la Samsung nu ii mai intereseaza sa faca update-uri la device-urile mai vechi in speranta ca utilizatorii isi vor cumpara unele noi cu KitKat.

| RB26DETT a răspuns (pentru Dudu521):

Pot sa-ti spun urmatorul lucru de care trebuie sa fii sigur, in ziua de azi producatorii fac device-uri nu sa le ai o viata, sa le ai putin ca apoi sa le cumperi iar produselewinking gandeste-te putin, s2-ul ar rula fara probleme kitkat o data ce in curand va fi valabil pe un telefon cu aceleasi performante dar cu 512 mb RAM, gandeste-te putin. Daca ar face in continu update-uri pentru orice device, crezi ca si-ar mai cumpara lumea asa des smartphone-uri? majoritatea tin un smartphone timp de 1 an sau cel mult 2 deoarece apare mereu ceva nou, preturile scad la cele mai performante de anul trecut, apar altele noi mai puternice. Ideea este ca poti astepta pana anul viitor sau trimiti un mesaj pe fb celor de la Samsung Romania sa vezi daca merita sau nu sa astepti, daca fac sau nu update, daca nu si chiar vrei sa ai kitkat pe telefon atunci uita-te pe youtube despre cum sa instalezi un ROM custom cu kitkatwinking cauta ca poate gasesti ROM stock de pe Sony cu android 4.4 deoarece ala are foarte multe chestii super, multe teme etc...

| Dudu521 explică (pentru RB26DETT):

Ok, mersi de raspuns happy FUNDA big grin