| c0pil1n a întrebat:

Se poate instala versiunea directx 11?
Am directx 12 si as dori sa instalez directx 11

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Stii ca Direct X 11 e inclus in Direct X12 si nu te ajuta cu absolut nimic nu?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

DirectX 12 e mai avansat decat DirectX11 (pe care il si include). Chiar daca o aplicatie iti va cere versiunea 11, faptul ca ai 12 nu este o incompatibilitate. Se cere minimum DirectX 11 in cazul in care aveai versiuni anterioare lui (10, 9, etc).

| c0pil1n explică (pentru Wr3nch):

Am inteles. Mersiihappy

| Zuzu1991 a răspuns:

NU
in afara ca dx12 include 11, e imposibil sa schimbi versiunea de dx cu una mai veche, absolut imposibil