| anonim_4396 a întrebat:

Se poate instala widows de pe un stick?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Da, daca PC-ul poate porni de pe stick, adica stick-ul apare in bios si poate fi pus primul in ordinea dispozitivelor folosite la butare. (poate fi nevoie sa se activeze in bios folosirea dispozitivelor USB)
Se poate face stick-ul butabil cu windows-ul pe el punand fisierul de instalare iso al windows-ului cu ajutorul unui program gen http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/
Cu yumi se pot pune windows, linux, utilitare - toate pe acelasi stick daca au loc.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Normal! Goole it!

| sltlp a răspuns:

Da