| nukemdfkz a întrebat:

Se potrivește pe placa asta:
Manufacturer Dell Inc.
Model 0DN075 (Microprocessor)
Chipset Vendor Intel
Chipset Model i975X
Chipset Revision A0
Southbridge Vendor Intel
Southbridge Model 82801GB (ICH7/R)
Southbridge Revision A1

Procesorul acesta:
https://www.okazii.ro/......a183170624

?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, este compatibil dar cu upgrade la versiunea de bios ce are suportul pentru noile procesoare. Asta nu înseamnă că e ultima versiune, neapărat.A se consulta site-ul Dell pentru detalii tehnice.

| nukemdfkz explică (pentru DeyCj):

Cum dau upgrade la bios?

| DeyCj a răspuns (pentru nukemdfkz):

E simplu.Se descarcă versiunea de bios de pe site-ul Dell, asta depinde de ce model de calculator ai, se dă dublu click pe exe-ul descărcat, și restart, DAR ATENȚIE.A se citii informațiile versiunii de BIOS.
Dacă nu știi cum se face recomand un service autorizat, dar autorizat nu service-ul din colțul blocului, asta deoarece un upgrade incorect va face mai mult rău decât bine, de nu chiar va duce la inoperabilitatea plăcii de bază

| nukemdfkz explică (pentru DeyCj):

Îmi dă eroare când deschid.exe-ul, versiunea 2.5.0 și cea 2.6.0