| MihaiDenis a întrebat:

Stiti cumva cum sa scot icloud-ul de pe un ipad?
https://www.emag.ro/......DG5HVFBBM/
Deoarece l-am luat blocat in icloud si vreau sa il deblochez.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Ai 4 solutii
1. dai de fostul proprietar sa bage parola si apoi sa scoata de tot iCloud (dupa ce termina de pornit, trebuie scos "find my phone" si apoi tot iCloud-ul si pus altul, al tau)
2. te duci la Apple cu dovezi CLARE ca e al tau (ce stiu eu, poate ai asa ceva)
3. ii schimbi placa de baza cu una deblocata (costa mai mult decat tot iPad-ul ala la mana a 2a)
4. il vinzi ca piese de schimb, toate piesele in afara de placa de baza

iar intrebarea ta e una dintre cele mai cunoscute TEPE de la Apple, ca metoda anti-furt, se rahatesc pe minimum de decenta cand nu e furat dar isi schimba proprietarul

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vorbești cu fostul proprietar să-l scoată el. Altă variantă legală nu există.

| Wr3nch a răspuns:

Ori dai de fostul proprietari or il poti vinde pe bucatilaughing Nu lua niciodata ceva blocat iCloud, si nu lua daca a avut mai multi proprietari. Orice produs Apple poate fi activat de 3 ori si daca esti al 4-lea ramai cu ochii in soare, ca si in cazul de fata.

| CM7YRE a răspuns:

Depinde cati bani vrei sa investesti "in el"; ai deja explicatiile "bune"; plus, poti gasi "deblocare icloud" pe eBay, dar vezi ce si cum comanzi; te poate costa mai mult decat dispozitivul in sine. Tu decizi daca merita sau nu.