| anonim_4396 a întrebat:

Subwoofer e in engleza pentru amplificator sau sunt chestii diferite?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Sunt obiecte diferite. Subwoofer e "chestia" aia cu basul. amplificatorul e cu totul altceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Subwoofer este denumirea pentru boxe care functioneaza cu sunete foarte joase, in gama inferioare a sunetelor auzibile de om.
Confuzia ta probabil vine de la faptul ca, la sistemele de amplificare 2+1 (pentru PC-uri) amplificatoarele se monteaza deseori in incinta subwoofer-ului.