| TheHeineken a întrebat:

pot sa pun subwoofer pe masina fara amplificator?

10 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Poti sa legi doar ca n-o sa se auda foarte tare, daca ai un sub de 300 rms o sa scoti cam 30% din el fara amplificator. Poti sa tragi fire de la un difuzoar din spate.

| ombladon a răspuns (pentru JusTPauL):

Un CD player scoate maxim 30W RMS pe canal, deci 10% din aia 300 ai subwoofer-ului, nu mai dezinforma lumea...

| JusTPauL a răspuns (pentru ombladon):

Eu iti zic din propria experieta nu din calcule. Am pe o masina un sub de 300 rms pus pe cas si il face sa vibreze, porbagajul e bine inchis dar cand e pus se simte destul de bine diferenta.

| ombladon a răspuns (pentru JusTPauL):

Da,30W RMS ai cdplayerului fac masina sa vibreze putin,cu ajutorul unui subwoofer,am avut si eu unul, chiar mai slab, si se mira lumea ca este asa de mic, dar nu vad rostul sa te *** in calculele mele, atat timp cat sunt corecte...

| JusTPauL a răspuns (pentru ombladon):

Nu ma ...in calculele tale, eu vreua doar sa ii zic ca isi are rostul si sub-ul fara amplifcator, decat deloc e bine si asa.

| ombladon a răspuns (pentru JusTPauL):

Pai da, isi are rostul, dar daca vrei sa-l tii tot timpul asa, nu are rost sa cumperi un subwoofer mai mare de 30W RMS...

| JusTPauL a răspuns:

Daca are wv sau bmw din 2000 in sus, alea sigur suporta, testat.

| angemon500 a răspuns:

Nu toate suporta

| ManiacuAMD a răspuns:

Poti dar mai bine nu pentru ca nu toate suporta

| MantaStyle a răspuns:

Poti, dar mai bine nu