| SweetFashion a întrebat:

Tableta sau laptop? Voi ce alegeti?

37 răspunsuri:
| TinaDoll2022 a răspuns:

Poi eu as alege laptop

| CrYsStYnNa a răspuns:

Tableta

| MaNDwN a răspuns:

Laptop... e putin mai mare ca o tableta, dar poti sa il duci ori unde si poti face mai multe lucruri cu el decat cu tabletawinking

| Mirunaaaa a răspuns:

Eu as alege laptopul ( am si facut -o tongue ) deoarece tableta de la cea mai mica lovitura e R.I.P

| MaNDwN a răspuns:

Laptop. e putin mai mare ca o tableta, dar poti sa il duci ori unde si poti face mai multe lucruri cu el decat cu tabletawinking

| mgtow a răspuns:

Leptop.

| DimLight a răspuns:

Pentru ce iti trebuie? daca te plimbi des si ai nevoide doar de fb si ceva jocuri/muzica atunci tableta altfel ia-ti laptop pentru ca e mai puternic si poti face orice pe el, eu mi-as luat noua tableta care o sa se lanseze de la microsot (surface) care e ambele in acelasi timp happy

| eduardpuiu93 a răspuns:

Laptop deoarece e mult mai eficient.

| Liiiax99 a răspuns:

Tableta.

| oliviaa29 a răspuns:

Pai tableta o poti folosi oriunde, insa daca o scapi... laughing) laptopul e mai OK. :*

| iLov3pitik1 a răspuns:

Tableta

| Pheonix33 a răspuns:

Laptop,poti face mai multe lucruri cu el, e mai simplu, si putin mai mare, nu e asa sessibil ca tableta, eu as lua laptop

| M4nu3l a răspuns:

Laptop, iti voi si explica si de ce :
Daca iti iei tableta, ea se va zgaraia,
Dar la laptop il inchizi si nu i se intampla nimic

| rlr09 a răspuns:

Laptop, normal!

| mixxjim a răspuns:

Depinde pentru ce vrei, la ce te gandesti sa o folosesti in special, pentru ca nu fac chair acelasi lucru amandoua. ai aici un articol in care sunt explicate foarte bine diferentele dintre cele doua http://chip.ro/blog/ionut-balan/17007-ce-sa-alegi-laptopnetbook-sau-tablet

| Michaelis a răspuns:

Laptop

| Bris a răspuns:

Laptop, sau depinde ce tableta, daca iti iei iPad, merita tableta dar daca iti iei tableta Microsoft...e ca si cum ti-ai lua un laptop slim laughing.

| transsa a răspuns:

Laptop

| Giulieta13 a răspuns:

Laptop

| CautNume a răspuns:

Tableta e mai buna daca vrei mai multe jocuri, sa te conectezi mai repede la internet, sa faci poze.

| sadchild123 a răspuns:

Eu aleg laptop. Am tableta si ma cam plictisesc cu ea. Acum as prefera un laptop mai performant, cu procesor de 2.4 cel putin si placa video buna(sunt amatoarea jocurile cum ar fi sims 3, de simulation). Deci, aleg LAPTOPUL.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Laptop tongue

| razvanelul882 a răspuns:

Laptop

| RalooKee a răspuns:

Ca obiect de studiu laptopul. Nu toate tabletele permit transferul de date cu stick-ul.
Ca mijloc de distractie prefer tableta. Ecranul tactil ofera o mai mare diversitate de jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop

| vali1985 a răspuns:

Laptopul este cel mai bun.

| ozn2012 a răspuns:

Clar laptop happy tableta e slaba si se incinde repede.

| MeJuStMe00 a răspuns:

Într-o asemenea situație am fost pus și eu... Până la urma am găsit soluția: ia-ți un Dell inspiron duo(laptop al cărui ecran se rabatează și se transformă în tabletă) sau o tabletă Allview alldro speed 3 t căreia îi poți atașa o tastatură...Așa le ai pe ambelewinking

| jfdeoeogpde a răspuns:

Eu as alege tableta dar este destul de pretentioasa. este mult mai putin rezistenta ca leptopul.dar ce e drept e smechera, totusi eu aleg laptop.happy

| AnonimC a răspuns:

Laptop`!