| Andreea_AndreeaAndy_1980 a întrebat:

Tastatura gaming merge doar pe jocuri FUNDA!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu, dar e configurata pentru o mai buna utilizare in jocuri. Si are un pret mai piperat decat una clasica, office. Pentru utilizare uzuala, fara pretentii, nu merita achizitionarea unei tastaturi gaming.

| DeyCj a răspuns:

Nu, dar are o construcție specială.De regulă aceste tipuri de tastaturi sunt mai robuste și sunt construite din materiale mai fiabile, tocmai ca să reziste forjării în gaming, de asta sunt mult mai scumpe decât cele office/multimedia, dar asta nu înseamnă că dacă ai deja una nu o poți folosi pentru tasck-urile zilnice.Ba din contră o tastatură de genu ăsta va rezista mult mai mult versus una normală. Succes

| userul7200 a răspuns:

Nu, poti sa o folosesti pentru ce vrei, nu neaparat gaming. Toata smecheria la tastaturile astea de gaming e ca sunt personalizate, adica au luminite, butoane in plus (pentru macro-uri) si tot felul.