| roby223 a întrebat:

Telefoanele care nu vor primi Android 8 vor primi si ele update cu vreun altfel de Android?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de brand. Am un Allview asa a ramas de 4 ani (pe Android 4). Am Huawei P9 care are Android 7 si nu stiu daca va aduce update-uri la Android 8. Pe principiu depinde de brand, dar poti pune chiar tu manual Android 8 daca te incadrezi in cerinte.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu an general de cand folosesc telefoanele astea cu Android am ajuns la o singura concluzie foarte multe din updateuri face ori ca telefonul sa mearga mai greu ori sa suga mai mult ca baterie asa ca ati sugerez ca cand cumperi un telefon sa al lasi asa cu stockrom ul cu care a venit.