| mezeicristina33 a întrebat:

Televizoarele plasma care poti pune muzica de pe Youtube pe ele, sau sa te joci, sau sa trimiti fisiere de pe telefon pe plasma ca si la un monitor de calculator.ce marca sunt? unde gasesc?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie "smart tv" pe Google.

| AlinKun a răspuns:

Ori iti iei un smart tv, ori daca ai deja un televizor lcd, dar nu e smart poti sa-l legi la pc prin hdmi.

| andrada2222 a răspuns:

De obicei cele mai bune sunt smart tv de la Samsung, dar poti gasi si de la alte firme smart tv-uri

| mihai69 a răspuns:

Toate mărcile serioase fac TV smart (LG, Philips, Samsung, Sony, Panasonic etc.). Se găsesc la supermarket sau la magazine de electrotehnice, ori chiar și online.
Se mai pot achiziționa și dispozitive tip „minicomputer" cu Android care transformă orice TV cu intrare HDMI în unul „smart". Sau dispozitive tip Chromecast, prin care te poți lega prin wifi la ecranul televizorului (smart sau nu) de pe orice (aproape) telefon sau laptop.

| mezeicristina33 explică (pentru AlinKun):

Explica mai detaliat ca nu prea ma am cu astea.

| AlinKun a răspuns (pentru mezeicristina33):

Cam toate televizoarele acum vin cu sloturi usb si hdmi. Daca iti iei un cablu, poti sa-l legi la pc, desigur daca pc-ul tau are placa video cu astfel de port. Si poti sa-l folosesti ca monitor sa zicem, desi nu e recomandat sa folosesti orice televizor pe post de monitor. Asta e o solutie ceva mai ieftina ca un smart tv. Daca vrei totul sa fie facut doar de televizor, ai nevoie de un smart tv, si vei putea instala aplicatii pe el, Netflix, hbo, Youtube.