| Lalalallalalla a întrebat:

Știe cineva dacă pot pune placa video sapphire nitro rx460 4gb oc însoțită de un adaptor 6 pini pe o Sursa Inter-Tech Booster 520W?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

De putut poti, dar nu garantez ca nu iese fum, e 300 de lei o sursa buna, precum asta ( https://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/m12ii-620-evo-edition-bronze-620w/ ) si care iti lasa si loc de upgrade la PC pe viitor. Daca vrei vreodata sa-ti faci PC, macar stii ca ai sursa.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca poti, dar sa nu vii sa ne plingi dupa aia ca iti sare in aer si ea cu ea inca vreo 2-3 componente. Aia e sursa numai cu numele, in rest e bomba cu ceas.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa pui pe orice sursa, pentru ca daca nu are mufa respectiva atunci se pot pune adaptoare

totusi, asta nu inseamna si ca sursa face fata, depinde ce calculator ai

| Lalalallalalla explică (pentru Bizon95):

Nu am un calculator cine știe ce, am un AMD a6 4,5 în turbo OC, 16gb ram ddr3 am un HDD wd blue de un tera, coolere vreo 3, iar în prezent am o placă video de 2 GB fără alimentare

| Bizon95 a răspuns (pentru Lalalallalalla):

Cum se sufla in iaurt: il iei pe google de urechi, ii dai doua palme si ii rupi 3 dinti din fata:

https://www.google.com/search?q=computer+power+supply+calculator

cred ca asta SIGUR te convinge;)

| Skarr a răspuns:

Mai baga bro bani si ia o sursa ca lumea. Cu certificare 80+ macar