| Kindal38 a întrebat:

Tocmai ce m-am uitat pe eMAG, pc garage ..nu mai este placa video rx 550 in stoc..mare dezamagire..nu mai am variantae acum decat gt 1030 pentru bugetul meu foarte redus. Merge sa pun o placa video gt 1030 cu un procesor Intel pentium g3220? Pt ca alte variante nu am. Vreau sa fiu sigur daca imi face bottleneck daca imi ruleaga la capacitati maxime(placa video) etc. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Placa video are treaba cu placa de baza sa ai pe cea de baza pcie x16 3.0

| Intruder19 a răspuns:

Recomand sa mergi pe SH, in banii tai gasesti ceva mult mai bun. 1030 este o placa slaba si nu este cu mult mai performanta decat integrata din 3220.