| Magda211102 a întrebat:

TPU ajutati-ma! Am o problema urgenta! Am imprimanta HP Laser Jet Pro MFP M125a(cred ca asa se numeste) si cartus original,fiindca imi scotea cu dungi am zis sa-l reincarc, iar vanzatoarea a zis ca e uzat desi nu are un an.Am ascultat de sfatul ei si am luat alt cartus, care din greseala i-am scos banda(nu stiu cum se numeste)care imprima scrisul acum imi scoate doar jumatate de pagina.Va rog ajutati-ma repede! Am mare nevoie de ea!

9 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Roagă un prieten/coleg să-ți scoată ce ai nevoie pentru mâine (sau când ai nevoie, poți sa trimiți pe mail, sau Dropbox), spune-i că-i plătești dacă nu vrea și mâine te duci, cumperi un alt cartuș și o rogi pe doamna vânzătoare să-ți explice cum se montează. Sau poți sa te duci cu acest cartuș la magazin sa vezi dacă îți mai pot face ceva la el, dacă nu va trebui sa cumperi altul și sa ai mai multa grija pe viitor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este vorba de acea banda. Acea banda reprezinta sigiliul si se scoate. Cartusul este infundat sau diuza imprimantei. Mai da-i curatire.

| WxRo a răspuns:

Fa pas cu pas ce scrie aici :
http://support.hp.com/us-en/document/c03921799

| Magda211102 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc de raspuns, dar sincer nu-mi prea convine.

| Magda211102 explică (pentru Salontanul):

Ba cred ca da, deoarece numai jumatate din pagina nu iese.Multumesc de raspuns!

| Magda211102 explică (pentru WxRo):

Multumesc!

| WxRo a răspuns (pentru Magda211102):

Cu placere, daca nu se rezolva problema scrie aici...

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

La laser? Duze? Infundat?

| Magda211102 explică (pentru K0sti):

Nu stiu?