| alexfotbalpoli a întrebat:

TPU am dat din greseala pe telefon din greseala la ceva nu mai stiu si mi-a cerut codu pok si parola sim si mi-a dat 10 incercari si nu mai stiam codurile si le-am gresit pe toate si acum mi-a blocat cartela ce sa fac ca sami deblocheze cartela?

3 răspunsuri:
| oxxy05 a răspuns:

Daca ai gresit codul PIN de 3 ori si codul PUK de 10 ori poti arunca cartela pentru ca nu va mai functiona! happy
Data viitoare cand gresesti cele 3 coduri ai ai nevoie de codul puk si nu il mai stii, cauta intr-un alt telefon la *100#, ramura cod puk, vei scrie numarul de telefon al cartelei care vrei codul puk( adica numarul tau) si iti va aparea pe ecran.

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Mergi la centrul de unde ai luat cartela spune-le ce s-a intamplat dale cartela si o sa iti dea una cu acelasi numar

| b06dan1x7 a răspuns:

Te duci la cosmote, Vodafone, Orange(depinde pe ce retea este), si ceri o alta cartela cu acelasi numar, te vor indruma ei ce sa faci, dar sa nu arunci cartela! mi se pare ca iti vor da o cartela noua, cu acelasi numar, neblocata dar va trebui sa le-o dai pe cea blocata...