| EuSiCuMine a întrebat:

Deci aseara din greseala am blocat cartela de cosmote si cand incerc sa aprind telu imi cere puk`ul. Cum aflu puk-ul? mi-a zis cineva sa sun la *100#, am urmat pasii de acolo si dupa mi-a cerut parola de acces la serviciile self. si nu stiu care e parola straight face
PLzzzzz help!

VOT+FUNDA

Răspuns Câştigător
| Adinutza14 a răspuns:

Puk-ul il ai pe cartonul ala care ti lau dat cand ai cumparat cartela...doar acolo stiu ca il ai, deci cautal, sper sa nu il fi aruncatbig grin

1 răspuns:
| frvtel a răspuns:

Sigur ca-ti cere o parola din moment ce-i abonament.Aceea parola este de obicei numerele din seria cartii de identitate atitularului acelui abonament.Sau ultimele 6 cifre din CNP-ul titularului.