| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am o placa video Nvidia GT1030 si am conectat la ea un monitor prin intermediul unui cablu HDMI, deci HDMI-HDMI. Ma intrebam daca pot cumpara un adaptor VGA-DVI-D si mai pot conecta un monitor mai vechi ca are doar suport VGA, pe cand placa nu dispune de asa ceva ci alt suport DVI-D pe langa cel HDMI, sa le pot folosi pe amandoua. Este posibil?

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Da, sigur ca este posibil. Poti folosi si acel HDMI si poti cumpara si un adaptor VGA-DVI-D pe care sa il folosesti normal, si astfel vei avea imagine pe 2 monitoare, chiar daca unul din monitoare are adaptor, etc. Bafta!