| anonim_4396 a întrebat:

Un editor video bun pentru Linux?
Fara OpenShot, e cel mai praf dintre tot ce-am incercat.
Momentan am Kdenlive.

4 răspunsuri:
| TwoSlicesPizza a răspuns:

Nu stiu la ce fel de editor mai exact te referi, eu zic ca cel cel pe care il folosesti e bun dar ai putea folosi ceva de la Adobe (premiere, effect etc) sau Filmora (nu cred ca e etorul la care te referi dar in fine sa stii si de el) sau Sony vegas (se incadreaza ca si precentul)

| DoctorWh0 a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

A zis Linux. Astea os doar pentru Windows și cred MacOS

| DoctorWh0 a răspuns:

Ai putea sa mai încerci davinci resolve. Poți face chestii fenomenale cu el.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ai noroc, am avut si eu o distributie de Linux si am avut aceeasi problema.TE ASIGUR, ca cel mai bun video editor pentru Linux este KDENLIVE