| DoctorOtker22 a întrebat:

Un laptop la 25 de milioane care să ruleze jocuri mai noi găsesc?

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Slabe sanse. Mai creste bugetul daca vrei jocuri noi pe un laptop nou.

| bogdan324 a răspuns:

Cu conditia sa-i faci un upgrade la ram, 12gb de preferat.
https://www.pcgarage.ro/......nux-black/ utmbfr

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Si la 30 de milioane gasesc ceva mai ok sau sa iau unu la 25 si să ii fac upgrade?

| DoctorOtker22 explică (pentru bogdan324):

Gasesc un laptop mai okey la 30 de milioane sau sa iau unu la 25 si sa îi fac upgrade?

| bogdan324 a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Depinde si ce jocuri vrei sa rulezi, in general un 1050 de 2gb este de ajuns cat sa rulezi jocurile noi undeva pe medium in 40+fps-uri, nu poti sa ai cine stie ce asteptari de la laptopuri sub 4500 lei, in plus deja intram in era in care cam ai nevoie de minim 4 nuclee si 8 thread-uri, ca sa nu zic 6 nuclee.
In plus, jocuri precum ac odyssey de abia ruleaza pe high in 60fps-uri in 1080p(pe ultra merge in vreo 40-45fps-uri) pe un 1060 6gb si i7 5820k cu 6 nuclee(asta-i pc-ul meu actual), sa nu mai zic ca ram-ul trece lejer de 10gb folositi cam in orice joc mai pretentios.
Singurul upgrade semnificativ ar fi daca ai lua laptop-ul asta, are un i5 cu 4 nuclee si 8 thread-uri iar placa video e aceeasi dar e varianta cu 4gb, insa tot va trebui sa-i faci upgrade la ram, insa repet, daca nu ai in total macar 12gb nu prea faci mare lucru, o sa se mai intepe jocurile care cer mult ram.Iei si tu o memorie sh de pe olx cu vreo 200-250 lei si aia e(e 400 lei in magazin si nu prea merita, pana la urma e doar o placuta de ram).
Stiu ca nu prea iti convine ce zic dar nu prea ai ce sa faci.
Mie personal mi se par ridicol de scumpe laptop-urile de azi pentru ceea ce ''ofera''