| RaVuL a întrebat:

Un vecin are windows 7 si de vreo 2 ore nu ii merge netu.Si am vazut ca nu e conectat Local Area Connection.Am vrut sa o conectez dar nu o gasesc nici unde. Ce sa fac?
Am intrat in control panel la network connection dar degeaba.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new connection si iti intra o fereastra de instalare, New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Ar trebui sa mearga. Succes si numai bine!

| ZaKid a răspuns:

Windows 7 isi instaleaza singur driverele necesare pentru retea/placa video (etc.).
Nu cred ca mai este nevoie sa umble pe undeva.
Eventual sa reinstaleze windows-ul sau daca nu sa incerce sa instaleze driverul pentru placa de retea de pe cd-ul primit cu computer-ul.
O seara placuta.

| AlexandruPGA a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu ii vede placa de retea?
Eu aveam acelasi probleme cu XP nu imi aparea LAN in tray,si nici in Control Panel, dupa ce instalam driverele, mergea netu" prin placa de retea