| Ervin a întrebat:

Unde se localizează tasta print-screen pe laptop? am un samsung R730 şi nu ştiu unde, e în limba germană tastatura. Mersi fain!

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

laughing
ce amuzant.
si pe mine ma cheama ervin numai ca este sub forma asta erwin.
in fine cat despre tasta aia idioata pe care am cautat-o 2 zile am gasit-o ieritongue
tot asta o cautam si eu doar ca pe notebook.
tasta Druck (S-abf) ar trebui sa fie.doar o apesi si apoi in paint dai ctrl+v sau cauti in meniul pantului paste.

4 răspunsuri:
| cristi112233 a răspuns:

Deasupra la butonul num lock happy

| MrCernea a răspuns:

Ia vezi daca ai un buton care scrie SysRq!

| TDT a răspuns:

In germana este Druck, sau Strg-Druck.

| Mariana_Nedelcu_1957 a răspuns:

Prt Sc se afla la butonul Insert langa butonul Delete........este scris mic sub insert cu culoare albastra