| anonim_4396 a întrebat:

Unde trebuie sa ma bag sa aflu ce tip de memorie ram am(ce firma si ce frecventa are ramul)?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Descarca cpu-z este o aplicatie gratuita si gasesti acolo tot ce vrei despre sistemul tau, inclusiv data fabricatiei a placutelor ramhappy

4 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Sau un alt program similar este Everest, la fel de bun.

| comansorin a răspuns:

Dai click dreapta pe MyComputer de pe destkop sau din meniul Start si dai la Proprierties (proprietati)si iti da acolo si memoria ram si nota de functionare a calculatorului si procesor, tot!

| comansorin a răspuns:

Dai click dreapta pe MyComputer de pe destkop sau din meniul Start si dai la Proprierties (proprietati)si iti da acolo si memoria ram si nota de functionare a calculatorului si procesor, tot! Bafta!

| leo987 a răspuns:

Aida. Il descarci de pe net si iti zice tot. Face si benchmark-uri