| alexsaxx2323 a întrebat:

Cum aflu cata memorie ram si la ce frecventa suporta laptopul meu?

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Cauti pe google si descarci speccy, e un program ce iti spune ce piese ai in pc, o sa iti dea si motherboard adica placa ta de baza google-esti dupa aia numele placi de baza si ti se vor dar informatii vizavi de ce tip de memorie ddr1-2-3, si frecventa mhz suporta placa ta si pana la cat, de asemenea numele de locase(sloturi) pentru placute de ram. Asta e o idee mai complicat, ceea ce am scris mai sus sau... apesi butonul de windows de pe tastatura +r si apoi scrii dxdiag, acolo iti va aparea o lista de informatii si unde scrie system model acela este placa ta de baza, repeti ce am scris mai sus cu googleitul.