| Andreeas1997 a întrebat:

(UTILIZATORI IPHONE) buna TPU. am o mare problema.
mi-am schimbat parola telefonului (iphone) si nu am fost atenta iar acum nu o stiu. amprenta nu mai merge citita din cauza ca am bagat de prea multe ori parola. in schimb, imi stiu contul icloud si restul conturilor de iphone.
CE POT SA FAC?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Amprenta trebuie sa functioneze si fara parola.
Evident, daca nu ti-ai schimbat... degetul...

| Sherif77 a răspuns (pentru Bula):

Inainte da pui amprenta iti cere codul...

| Andreeas1997 explică (pentru Bula):

... am bagat de prea multe ori amprenta si acum imi cere parola, asta e ideea

Bula
| Bula a răspuns (pentru Andreeas1997):

Trebuie tinut degetul indelungat, eventual si usor miscat (dar tinut in permanenta pe senzor).
Codul se cere doar daca nu recunoaste amprenta.
Dupa un timp se mai poate face incercare.

Daca stii codurile, conecteaza-te cu cablu la calculator si acceseaza telefonul prin iTunes.