| NicVal74 a întrebat:

Va rog sa-mi ziceti care este cel mai bun pc din astea doua, si de ce? va multumesc! http://www.emag.ro/......D1S8G2BBM/ oi asta http://www.emag.ro/......DQP5R2BBM/

Răspuns Câştigător
| DarkWoolf a răspuns:

Dupa parerea mea Sistem Desktop PC ITGalaxy Prime Gamer este mai buna deoarece are placa video de 2 ori mai mare fiin procesorul putin mai slab dar 4 GH nu-i rau! in rest au tot 1TB si 8 GB ram!
Sper ca te-am ajutat! big grin

7 răspunsuri:
| NicVal74 explică (pentru DarkWoolf):

Ma uitam ca si procesorul are AMD QUAD-Core FX-4320 4.0GHz Vishera fata de procesor Intel® Core™ i5-6400 2.70 GHz, e vb.de frecventa de 4.0 fata de 2.7? ce zice-ti?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru NicVal74):

Frecvența nu contează întotdeauna. Acel procesor FX-4320 se compară cu un i3 de generație mai veche, Ivy Bridge (să zicem).
În acea sumă de bani faci un calculator mult mai bun pe componente.
Ceva de genul: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2478982/
E un fel de o combinație între cele 2 dar mult mai bine făcut.

| NicVal74 explică (pentru Mihai1810):

Si cu transportul la fiecare produs in parte 1n jur de 23 roni fiecare te duci la...

| Mihai1810 a răspuns (pentru NicVal74):

Si cu prostia ta din cap unde te duci? Le comanzi toate odata si nu mai platesti transport sau dai ridicare din magazin si la fel nu platesti niciun transport, dar asa e cand ai mintea-ngusta.

| NicVal74 explică (pentru Mihai1810):

Ok sa-ti dea D-mnezeu dupa inima GREULE in IT, tu ala care ai mintea larga!

| sltlp a răspuns:

Daca nu ai comandat sistemul, te rog sa te gandesti iar. Sistemele alea au componente vechi, si preturi noi.
Un procesor Intel g4560, pret 250 ron, este peste un fx6300, care este peste si cu MULT ce e in primul.
2. Exista generatii mai noi de componente. Gen Intel are generatia a 7-a, nVIDIA 1k si tot asa. Si diferenta este observabila, mai ales la gpu.