| HavanaSmoker82 a întrebat:

Va salut
Am un router wireless, care imi face probleme si am nevoie de ajutorul vostru.
am net de la rds, cablu care imi intra in router. din router am cablu care merge la calc. pe calc merge internetul fara nici o problema.
faza e ca atunci cand incerc sa ma conectez la retea de pe telef sau laptop, imi gaseste reteaua dar nu ma conecteaza deloc, chiar daca bag parola aferenta. am incercat si fara parola si e la fel. ma pot conecta doar daca dau restart la router, dar dupa 5-7 minute de functionare perfecta nu mai merge net-ul desi sunt inca conectat la reteaua wireless. dupa ce dau sa ma reconectez la retea nu se mai conecteaza deloc.internetul imi merge doar pe calculator, pe wireless nu se mai conecteaza niciun dispozitiv desi vad reteaua cu semnal full.
ca sa nu dau restart la router din 5 in 5 min am nevoie de o solutie happy ( model router netis wf2411, nou nout )

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Uite problema: router-ul. De ce ai luat un router asa slab?