| NeluFerchi a întrebat:

Va salut! oare pot pune ram ddr3 de 1333 sau 1600 la un laptop ce are 1066 frecventa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate afla doar pe incercate.
Chiar daca vor functiona, frecventa de lucru va fi cel mai mult FRECVENTA CEEA MAI MICA pe care suporta componentele intregului sistem (probabil maxim 1066MHz).

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Citeste specificatiile placii de baza daca suporta frecventele respective.

| RAY a răspuns:

Practic biosul va vedea x ram pe frecventa mai mica, ati invatat la fizica cum se face asta, da va merge