eileen
| eileen a întrebat:

Voi cu ce va stergeti ecranele calculatoarelor, laptopurilor? Nu vreau sa il zgarii folosind chestii neconventionalehee hee

Răspuns Câştigător
| sleepersev a răspuns:

Exista servetele umede speciale pentru sters ecranele LCD/TFT
Spre deosebire de ecranele CRT (cu tub catodic din sticla), ecranele TFT precum cele de laptop trebuie ingrijite mai atent. Poti sa cumperi aceste servetele de curatat sau kit-u de care spune adina68 la orice magazin de specialitate. (emag, shopit, dcshop, flamingo, etc)

21 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Iti zic eu cum: Tragi un scuipat sanatos pe monitor si stergi cu o carpa curata si uscata. Iti garantez ca e mai bun decat orice porcarie de produs special pentru. asa cevawinking

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Eu imi sterg ecranul laptopului cu servetele umede obisnuite, apoi pentru a nu ramane urme, cat inca este umed il sterg cu servetel uscat Zewa Softis/sunt moi si nu zgarie/ mi se curata foarte bine.

daniela
| daniela a răspuns:

Cu servetele de sters ochelarii

lolita
| lolita a răspuns:

Hartie de bucatarie si spray de curatat geamuri. e ok

| borsec a răspuns:

Servetele de ochelari

| DenissaDeea a răspuns:

Eu folosesc servetele umede sunt foarte bune si il sterg cu un servetel uscat foarte fin sau cu un prosopel de bumbac si am succes garantat si sunt multumita...

| simpluEu. a răspuns:

O bucata de piele moale putin umida.atat.ase se face... cel putin asa mi-au zis cei care m-am vazut p mine ca stergeam cu solutie de curatat geamuri.

| adina68 a răspuns:

Exista un kit de curatare, continand o solutie speciala si o perie. Eu mi-am cumparat asa ceva de la magazinul Muzica.

| Fiction a răspuns:

Spray special pentru calculatoare, inchide-le si scoate-le din priza, apoi sterge-le cu o laveta moale(dupa ce dai cu spray)big grin

| andi a răspuns:

Cu niste piele de rekin, nu de caprioarawinking

| zuzukaeu a răspuns:

Eu pun pe hartie de bucatarie putin spray de geamuri si al sterg cat mai finut

| sabilopod a răspuns:

Cu mana. tongue

| zu a răspuns:

Cu servetele pentru ochelarii, se gasesc in supermarketuri.

| stetoscop a răspuns:

Ii pun pisicii mele un filmulet cu alta pisica

| albc12 a răspuns:

Sunt niste lavete speciale din pele de caprioara sunt foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pulverizez un pic de Pronto pe o cârpă moale și șterg monitorul și tastele laptopului.
Este super ok.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o solutie foarte buna, se gaseste in hipermarketuri, Opticlean se numeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de capu' meu, trebuie sters? Eu nu l-am sters niciodata, oare de sta nu mai vedeam nimic? Si eu care voiam sa fac un control oftalmologic rolling on the floor

| DeeeaA a răspuns:

CRT (cu tub catodic din sticla), ecranele TFT precum cele de laptop trebuie ingrijite mai atent

| nicp a răspuns:

Eu folosesc hartie igienica de calitate.

| enigma_2924 a răspuns:

Cu hirtie igienika pentru kopii.serios e foarte buna.