| Angel977 a întrebat:

Vreau sa cumpar un notebook sau tableta cu tastatura.O voi folosi pentru scris in word, YouTube si Facebook.Ma intereseaza sa tina bateria minim 7-8 ore. Vreau ceva sh, bugetul este de 600 de lei.
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Pentru autonomie mare, cred ca ai nevoie de un dispozitiv cu procesor ARM, ca acesta - doar ca pretul e 600 si ceva de dolari :(

http://www.amazon.com/......B07CYX3DG8

Asa, din lumea Intel, ar merge asa ceva dar tot este 1.5 x bugetul tau:

http://www.emag.ro/......DJ2N0SBBM/

Problema laptop-urilor SH este exact bateria care nu mai are cine stie ce autonomie.

Poate o tableta Android sa gasesti la 600 de lei. De exemplu:

http://www.badabum.ro/......d-7-0-grey

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa mai stringi niste bani. In special cerinta cu autonomia descalifica o gramada de chestii.

| Dandinelle a răspuns:

Poate gasesti o tableta sh Trekstor, e pe windows si sunt foarte bune, au mult spatiu, sunt care au si tastatura, sper sa gasesti SH.
N-as recomanda Android sau iPad deoarece sunt din plastic, si vrei sa calatoresti si desi iPad-ul are rama metalica, este total neutilizabila fara sa bagi bani in ea pentru diferite aplicatii.
Tableta Android de obicei are memorie mica si total sub standard de calitate si vites

| Iote a răspuns:

Vreau sa vad si eu raspunsurile. Pentru ca am vazut un mini-laptop sau notebook (nu stiu exact ce era) cu tastatura, la 650 lei. Myria. Cu tot cu Windows 10 instalat.